Державна інспекція архітектури та містобудування (ДІАМ) видала дозвіл на реконструкцію будівлі Печерського торговельного центру на вул. Михайла Омеляновича-Павленка, 4 (колишня Суворова, 4) зі збільшенням висотності будівлі із 4 до 18 поверхів.

Про це свідчить запис у Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва щодо "реконструкції нежилого будинку (літ. А) під багатофункціональний комплекс" (https://e-construction.gov.ua/permits_doc_detail/2740048455828243656).

На земельній ділянці 0,5 га 4-поверхову будівлю колишнього Печерського торговельного центру, відкритого у 1983 році, буде реконструйовано у 18-поверхову будівлю загальною площею 36,2 тис. кв. м, включно з підземним паркінгом площею 4,2 тис. кв. м.

Як повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" у компанії-проєктувальниці ТОВ "Мегаполіс Буд Інвест", на нижніх поверхах збережеться торговельна функція, на верхніх будуть сервісні апартаменти. Підземний паркінг розрахований на 150 машиномісць.

Як повідомив у Facebook ексмер Києва Леонід Косаківський, орендарі будівлі вже отримали повідомлення про припинення договорів. Зокрема, "Сільпо" закриває свій супермаркет із 1 лютого.

"Спроби "втулити" на місці цього торгового центру ще одну багатоповерхівку почалися ще у 2007 році. Їх якось вдавалося відбивати. Остання захлинулась у 2018 році, коли зусиллями тодішнього депутата Київради від нашого округу Ярослава Діденка було організовано цілу кампанію проти цієї атаки забудовника. 11 квітня 2018 року відбувся велелюдний мітинг біля "Сільпо", учасники якого вимагали зупинити це неподобство, втрутився міський голова, до якого вони звернулися, і на певний час статус-кво зберігся", – написав Косаківський.

У 2019 році було видано вихідні дані на проєктування. Зокрема, згідно з містобудівними умовами та обмеженнями (МУО), умовна висота будівлі після реконструкції могла становити 73,5 м (орієнтовно 25 поверхів).

У листопаді 2021 року ДІАМ відхилила проєкт реконструкції через відсутність погоджень з Мінкультом.

Коментаря від Мінкульту щодо умов погодження на запит агентства "Інтерфакс-Україна" на момент підготовки матеріалу не отримано.

Замовник реконструкції – ТОВ "Картас траст компані". Згідно з Єдиним держреєстром юридичних осіб та фізосіб-підприємців, ТОВ "Картас траст компані" зареєстровано у 2011 році, розмір статутного капіталу 1 тис. грн. Власником його є сейшельська Genuine Group Ltd, бенефіціаром із 29.12.21 є Ірина Ревіна. Раніше бенефіціаром був ексвіцепрезидент Родовід-Банку Сергій Дядечко.

Джерело: https://www.facebook.com/leonidgkos/posts/4693140414146843

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

Україна знижуватиме споживання газу до рівня його видобутку – міністр енергетики

Україна знижуватиме споживання газу до рівня власного видобутку та продовжуватиме перехід …