Уряд Канади запропонував надати кредит розміром до 120 млн канадських доларів (CAD, за поточним курсом близько 95,8 млн американських доларів, USD) для підтримки економічної стійкості та розвитку України.

"Сьогодні високоповажний Харджит С. Саджан, міністр міжнародного розвитку і міністр, відповідальний за Тихоокеанське агентство економічного розвитку Канади, та високоповажна Мелані Жолі, міністр закордонних справ, оголосили, що Канада запропонувала надати кредит розміром до $120 млн уряду України, щоб підтримати економічну стійкість країни та реформи управління", – йдеться у повідомленні на сайті уряду Канади в п'ятницю.

Крім того, Канада запропонувала надати грант на технічну допомогу розміром до $6 млн для підтримки реалізації кредиту. Канадські та українські офіційні особи вже зустрічаються, щоб обговорити можливі умови кредиту та терміни його реалізації.

"Українці завжди можуть розраховувати на те, що Канада буде поряд, коли це необхідно. Працюючи разом, ми можемо зміцнити економіку й допомогти прискорити реформи управління. Я санкціонував цю запропоновану позику, щоб підтримати спроможність України реагувати на потреби свого населення в умовах агресивних дій Росії. Це лише один крок у побудові безпечного майбутнього для українців, і я й надалі шукатиму способи підтримати Україну", – сказав Саджан.

Уряд Канади нагадав, що в 2014 і 2015 роках країна надала Україні кредит на CAD400 млн (по CAD200 млн на рік) тодішньому новому уряду для підтримки його цілей економічного відновлення і розвитку, і цей кредит було повністю погашено з відсотками відповідно до графіка в 2020 році.

Нова допомога надається в рамках програми суверенних кредитів на CAD620 млн, затвердженої в 2018 році. Згідно з нею, максимальний термін кредиту – до 10 років. Виплати основного боргу й відсотків мають здійснюватися щонайменше раз на рік із можливим пільговим періодом у певних обставинах, а фіксована процентна ставка дорівнює вартості позики уряду Канади.

Загальна сума кредитів країні в рамках цієї програми не може перевищувати 120 млн.

Нацбанк України 20 січня зазначив, що через військову загрозу з боку Росії ставки єврооблігацій України зросли до двох основних стресових рівнів, і країна тимчасово втратила доступ до ринку зовнішніх комерційних позик. На думку НБУ, в таких умовах зростає роль фінансування з боку міжнародних фінансових організацій, таких як МВФ і Світовий банк, а також країн-партнерів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

Україна знижуватиме споживання газу до рівня його видобутку – міністр енергетики

Україна знижуватиме споживання газу до рівня власного видобутку та продовжуватиме перехід …