Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) направило інспекторів для проведення необхідних перевірочних заходів на Південноукраїнській АЕС, повідомляється на сайті агентства з посиланням на гендиректора цієї організації Рафаеля Маріано Гроссі у п'ятницю.

"Цього тижня я направив в Україну інспекторів з гарантій для проведення необхідних перевірочних заходів на Південноукраїнській АЕС", – зазначив Гроссі.

Як заявили в агентстві, МАГАТЕ продовжує отримувати дані про гарантії ядерної та експлуатаційної безпеки від своїх систем передачі даних, встановлених на діючих АЕС в Україні та від Чорнобильської АЕС.

За інформацією МАГАТЕ, станом на 24 червня в Україні перебувають у роботі вісім із 15 діючих атомних енергоблоків, зокрема три на Рівненській АЕС, по два на Запорізькій АЕС і Південноукраїнській АЕС та один – на Хмельницькій АЕС. Сім інших енергоблоків зупинено для виконання планово-запобіжних ремонтів або перебувають у резерві.

"Україна повідомила, що системи безпеки залишаються в робочому стані на чотирьох АЕС, і вони, як і раніше, мають доступне зовнішнє електропостачання", – наголосили в МАГАТЕ.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

Кожен п’ятий МСБ втратив понад $100 тис. через війну – опитування ЄБА