Можливі санкції щодо Росії, які обговорюють з огляду на напружену ситуацію навколо України, не мають стосуватися газопроводу "Північний потік 2", вважає глава МЗС Австрії Александр Шалленберг.

"Я вважаю дещо дивним, коли в ЗМІ представляють ситуацію так, ніби економічні відносини Європи та Росії перебувають лише в "Північному потоці 2". Цей газопровід іще не отримав дозволу на експлуатацію, і втягувати цей газопровід у пакет санкцій, на мою думку, непереконливо", – сказав він в інтерв'ю австрійському телеканалу ORF.

Міністр зазначив, що побоюється наслідків можливих санкцій для країн ЄС.

"Ми маємо переконатися, що санкції, які ми погодимо, не стануть бумерангом і не зашкодять людям у наших країнах більше, ніж тим, хто є відповідальним за агресію", – сказав він.

Шалленберг підтвердив, що ЄС працює над "масштабним пакетом санкцій" у разі можливого "вторгнення Росії в Україну", про яке останні тижні говорять у ЄС та НАТО.

"Ми дуже занепокоєні, але з дипломатією ми ще не завершили. Ми робимо ставку на дипломатію та відлякування", – сказав він.

"Загроза, на жаль, реальна, це лякає, що у 2022 році ми знову маємо загрозу реального військового протистояння на європейському континенті", – зазначив австрійський політик.

Він додав, що НАТО не може дати Росії гарантій на те, що Україна в перспективі не вступатиме до союзу, за його словами, "це має вирішувати альянс" і сама держава-кандидат.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

Україна знижуватиме споживання газу до рівня його видобутку – міністр енергетики

Україна знижуватиме споживання газу до рівня власного видобутку та продовжуватиме перехід …