Державний ПриватБанк, найбільший банк на українському ринку, збереже курс конвертації гривні в іноземну валюту за його картками за межами країни, який діяв до скасування Національним банком обмежень на верхню межу такого курсу, повідомив член наглядової ради банку Роман Сульжик.

"Приват не поміняв "картковий" курс і не збирається цього робити", – написав він у дискусії в Facebook.

Сульжик уточнив, що вже обговорив це питання з Головою правління банку Герхардом Бьошем.

"Якщо інші банки вирішать підвищити курс, думаю, це тільки призведе до збільшення кількості наших клієнтів", – додав член наглядової ради Держбанку.

Як повідомлялося, НБУ з 21 травня скасував верхній ліміт як курсу продажу готівкової валюти банками в Україні, так і курсу конвертації гривні в іноземну валюту за їхніми картками за межами країни. Раніше стелю такого курсу становив зафіксований в перший день війни офіційний курс гривні плюс 10%, або 32,18 грн/$1. Стеля для інших валют розраховувалася за крос-курсом до долара. Водночас на "чорному" ринку, що виник на початку війни після заборони Нацбанку на продаж валюти, курс в останні дні досяг 37-38 грн/$1.

У ПриватБанку до скасування обмежень заявлений курс конвертації становив 32,05 грн/$1. У його конкурента monobank, який також надає послугу віддаленого відкриття карти, курс дорівнював 31,5 грн/$1, а після зняття обмежень піднявся до 32 грн/$1.

Водночас низка банків скористалися скасуванням стелі і суттєво підвищили "карткові" курси. Згідно з даними ресурсу Finance.ua, Кредобанк підняв його до 33,5 грн/$1, ТАСкомбанк і банк "Конкорд" – до 36 грн/$1, а Акордбанк – до 36,8 грн/$1.

Курси вказані без різних комісій, з урахуванням яких реальний курс конвертації деяких банків, наприклад державного Укрексімбанку, перевищував верхню стелю і курси інших банків на кілька гривень.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

Біткойн торгується близько $20 тис., експерти не виключають його подальшого падіння

Біткойн торгується близько позначки $20 тис. у середу, й аналітики не виключають подальшог…