Україна, ввійшовши до Ради керуючих Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), отримала додаткові зовнішньополітичні інструменти, заявив в.о. голови Державної інспекції ядерного регулювання України (Держатомрегулювання, ДІЯРУ) Олег Коріков у національному телемарафоні "Єдині новини" у вівторок.

"Україна отримала додатковий вплив на зовнішньому політичному векторі, якщо йдеться про ядерну та радіаційну безпеку, безпеку використання ядерної енергії", – зазначив він.

За словами очільника ДІЯРУ, Україна, зокрема, отримала право голосу та можливість впливати на рішення, ухвалювані на чергових сесіях Ради керівників, право ініціювати скликання позачергових сесій Ради керівників із нагальних питань, актуальних для світової атомної спільноти, та право на скликання позачергових сесій Генеральної конференції МАГАТЕ.

Крім того, Київ зможе брати участь у розгляді та затвердженні фінансових відомостей, бюджетів і програм МАГАТЕ, обранні голови Ради керуючих та інших посадових осіб, а також розглядати заявки країн-претендентів на членство в агентстві.

Як повідомлялося, Україна стала членом Ради керуючих МАГАТЕ на 2023-2025 рр. під час 67-ї сесії Генеральної конференції агентства, що відбулася 25-29 вересня 2023 року у Відні.

Генеральна конференція МАГАТЕ також схвалила резолюцію "Ядерна безпека, захищеність і гарантії в Україні" щодо негайного повернення Запорізької АЕС під повний контроль українського уряду, яку підтримали 69 країн.

Джерело: https://t.me/snriugovua/921

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

NovaPay сформувала мережу з 2,8 тис POS-терміналів по Україні

Фінансова компанія NovaPay з групи компаній Nova за півроку встановила 2,8 тис. власних PO…