Багато країн уже в липні відчують наслідки продовольчої кризи, спровокованої військовим вторгненням РФ в Україну та блокуванням її ключової експортної інфраструктури на Чорному морі.

Через два місяці світова спільнота побачить, що альтернативи постачанню зерна з України немає, заявив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський в інтерв'ю виданню "Голос Америки" в понеділок.

"Я думаю, що світ почне гостро це відчувати десь у середині липня. Тому що багато країн Північної Африки, арабських країн, країн Південно-східної Азії – вони все ще споживають те, що закупили раніше, ті резерви, які сформовані. Але вони всі очікують нового врожаю. Як і в будь-якій ситуації, кожен сподівається на краще. Мовляв, якось саме вирішиться. Але ж ми розуміємо, що саме не вирішиться", – наголосив міністр.

За його словами, цього літа в Україні вирішуватиметься "питання трьох урожаїв".

"По-перше, ми не можемо вивезти врожай 2021 року; по-друге, ми не зможемо зібрати та вивести поточний урожай, оскільки половина цього посіву розташована на окупованих територіях і на територіях активних бойових дій; по-третє, фермери не захочуть сіяти озиму пшеницю в серпні (вони або не сіятимуть взагалі, або перейдуть на інші культури, наприклад на ріпак, який менше дає тонн на гектар, але більше коштує)", – пояснив Сольський.

Він переконаний, що вже в липні багато країн відчують наслідки війни, що триває в Україні, за рахунок подорожчання або дефіциту продовольства, і, незважаючи на їхню віддаленість від лінії фронту з Росією, вони все одно вже платять за цю війну.

"І це зрозуміє будь-яка країна і будь-який начальник на Філіппінах, в Індонезії, в будь-якій африканській країні, що вони разом зі своїми людьми щодня доплачують за цю війну, яку розв'язала Росія", – наголосив міністр.

Як повідомлялося, у травні Сольський запропонував світовій спільноті обговорити створення впливової організації основних країн-постачальників зернових у світі для реагування на сучасні виклики та загрози продовольчій безпеці, зокрема з боку РФ.

Український міністр також закликав колег максимально сприяти зняттю блокади на експорт агропродукції з України.

"Через блокаду українських морських портів на світовий ринок не потрапило 7 млн тонн пшениці, 14 млн тонн зерна кукурудзи, 3 млн тонн соняшникової олії та 3 млн тонн соняшникової макухи, а також інших культур. Це вже призвело до рекордного зростання цін на світовому ринку і неминуче спричинить світову продовольчу кризу і зростання інфляції", – зазначив Сольський.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

NovaPay сформувала мережу з 2,8 тис POS-терміналів по Україні

Фінансова компанія NovaPay з групи компаній Nova за півроку встановила 2,8 тис. власних PO…