НЕК "Укренерго" вкотре довелося залучати аварійну допомогу із суміжних енергосистем для збалансування підвищеного попиту на електроенергію, повідомив голова правління компанії Володимир Кудрицький.

"Сьогодні ми зафіксували досить різке зростання споживання, тому були змушені залучити аварійну допомогу з Польщі та Румунії, щоб збалансувати енергосистему, і зараз продовжуємо її залучати. Заклик до економного споживання залишається чинним", – сказав він в ефірі національного телемарафону в середу ввечері.

За його словами, зростання споживання було зафіксовано після підключення кількох сотень населених пунктів, знеструмлених унаслідок негоди.

"Очевидно, люди почали інтенсивно споживати е/е після тривалої перерви. Такі явища ми спостерігали минулого року після відключень", – пояснив голова системного оператора.

Водночас він зауважив, що ще є населені пункти, які залишаються без електрики, передусім на Одещині, але висловив сподівання, що зі стабілізацією погодних умов енергетикам вдасться повернути світло протягом доби принаймні більшості знеструмлених споживачів.

Раніше "Укренерго" заявило про суттєвий дефіцит електроенергії з 13:00 і про залучення з цієї години і до 16:00 аварійної допомоги від операторів Польщі та Румунії. Пізніше в компанії журналістам зазначили, що продовжили її отримання до 18:00.

"Укренерго" вкотре закликало економно ставитися до споживання е/е, щоб уникнути відключень ресурсу.

Як повідомлялося, зі зниженням температури на тлі дефіциту генерації, пошкодженої обстрілами російських агресорів, "Укренерго" в листопаді вже двічі приймало аварійну допомогу з Європи обсягом 3 тис. МВт-год.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

Оформлено першу угоду за програмою “єОселя” в будинку “Інтергал-Буда”, який перебуває на етапі будівництва

Державний "Укргазбанк" оформив першу угоду за програмою пільгової іпотеки "…